מצלמות הפולארויד לאחרונה תופסות תאוצה רבה, בין היתר בשל עלייתה של אפליקציית האינסטגרם, אשר הלוגו שלה הינו מצלמת פולארויד צבעונית. אין ספק שיש למצלמות האלו סגנון מגניב וסטייל מיוחד. אך האם הן גם מדפיסות תמונות איכותיות ושוות את ההייפ סביבן?

אחד היתרונות המובהקים במצלמות פולארויד הוא העובדה שמרגע שצילמת, ו’תפסת את ה’פריים’ שרצית – תוך פחות מדקה תצא לך התמונה מהמצלמה, יפה וצבעונית. אין ספק שהעניין הזה מקל על תהליך בחירת התמונות הספציפיות בבית או בחנות להדפסת תמונות. כמו כן, העובדה שאין מקום ל’מחשבה שנייה’ בנוגע לתמונה, הופכת לחלק מהקסם של המצלמה, שפשוט “תופסת” את הרגע כמו שהוא, ממש ככה.

עם זאת, חלקנו מעדיפים לחשוב לפני הדפסת כל תמונה ותמונה, ולבחון במסך דיגיטלי איזה תמונה אנחנו רוצים לשמור במחשב ואף למחוק, ואיזה תמונה אנחנו רוצים לפתח ולהציב במסגרת יפה בבית.

מבחינת הפיצ’רים הנלווים, לחלק ממצלמות הפולארויד יש אפשרויות עריכה מסוימות כמו צילום בשחור-לבן, צילום בצבע חום עתיק (SEPIA) וכן צילום במצב “תא צילום” המדפיס 6 תמונות יחדיו (כמו שבעבר צילמו תאי צילום בקניונים). בנוסף, לחלק מהמצלמות יש פיצ’ר שהופך את התמונות המודפסות למדבקות שניתן להשתמש בהן, להדבקה בכל מקום שרק תרצו.

עם זאת, אין ספק שמדפסות הצבע המקצועיות עולות באיכות הדפסתן על מצלמות הפולארויד. למרות שחלק מהמדפסות במצלמות הפולארויד הינן איכותיות ולא מאפשרות לעיוותים שונים להרוס את התמונה, מדפסת צבע מקצועית הינה בעלת היכולת לפתח תמונות באיכות גבוהה בהרבה, ויכולה להפעיל פלט עם מגוון צבעים רחב בהרבה, אשר משפר את חדות וצבעוניות התמונה.

מדפסת צבע מקצועית הפועלת על חום (מדפסת טרמית), עשויה להיות הפתרון עבורך, אם אתה מחפש מדפסת אשר מסוגלת להדפיס תמונות באיכות גבוהה מאוד. מדפסת תמונות מסוג Dye Sublimation, כמו לדוגמא מדפסת התמונות המקצועית מדגם DNP DS820 או מדגם DNP DS620, עובדות בטכנולוגיה של שימוש בחום כדי להעביר צבע על נייר תמונה, תהליך זה מתבצע בהדרגתיות עדינה בשולי כל פיקסל, ליצור גוון איכותי ועמוק של התמונה.

תהליך ה -Dye Sublimation  להדפסת התמונות מייצר תמונות באיכות גבוהה יותר מאשר סוגים אחרים תהליכי הדפסה. שלא כמו בתהליך של הזרקת דיו, אשר מניח נקודות בודדות וזעירות, הצבע במדפסות Dye Sublimation מועבר בחום גבוה וחודר את נייר הצילום במעבר חלק ונקי של הצבע. התוצאה היא תמונה הרבה יותר מציאותית. לא רק שאיכות ההדפסה היא גבוהה יותר, התמונות גם פחות פגיעות לנזקים של מים, לכלוכים  ועוד, ושומרות על האיכות הגבוהה לאורך כל הזמן כיוון שהתמונות מודפסות עם שכבה של למינציה להגנה על התמונות.

הדפסה עם מדפסות Dye Sublimation מאפשרת הדפסת תמונות באיכות גבוהה ובעלות נמוכה מאוד. ל-DNP מגוון רחב של מדפסות ותוכנות שייתנו מענה לכל צורך של הדפסת תמונות, בין אם המדפסת מיועדת לצרכים עסקיים, ובין אם המדפסת מיועדת לאנשים פרטיים, שפשוט רוצים להדפיס בצורה איכותית ומקצועית את התמונות שלהם.